PODTRZYMAĆ DOBRĄ PASSĘ 10 godzin temu | 22.10.2024, 10:10

6 kolejka Bank Pekao 1 Liga
ŚRODA 23 PAŹDZIERNIKA 2024, godzina 18.00.
Arena: Sport Arena Łódź, Al. Unii Lubelskiej 2
ŁKS COOLPACK ŁÓDŹ VS SKS FULIMPEX STAROGARD GDAŃSKI

Kociewskie Diabły wygrały z Eneą Basket Poznań dzięki świetnej postawie w czwartej kwarcie sobotniego pojedynku. Teraz przed drużyną Jacka Winnickiego wyjazd na mecz z beniaminkiem I ligi - zespołem ŁKS-u Coolpack Łódź.

Ważne, aby podtrzymać tę koszykarską ambicję i złość, jaką obserwowaliśmy w ostatnich dziesięciu minutach poprzedniego meczu.
ŁKS po pięciu kolejkach ma taki sam bilans jak Kociewskie Diabły - to znaczy 2-3, zajmuje w tabeli dziesiąte miejsce. W kadrze zespołu znajdziemy jednego koszykarza z obcym paszportem - to Ukrainiec, silny skrzydłowy/środkowy Oleksandr Antypov, który jest także liderem zespołu. Zdobywa średnio 17.8 punktów na mecz i zajmuje też piąte miejsce w tym elemencie w I lidze. A to oznacza, że największe zagrożenie ze strony gospodarzy może być właśnie spod kosza. I to będzie zadanie dla Nagela lub Kowalenki - powstrzymać tego zawodnika. Atutem ŁKS-u będzie też z pewnością skrzydłowy Alan Czujkowski, który przeszedł do Łodzi z Dzików Warszawa. Plasuje się tuż za Antypovem w statystykach. Również rozgrywający Norbert Kulon – średnio 7 asyst na mecz - to ważny punkt drużyny beniaminka. ŁKS potrafi być groźny na własnym parkiecie, wspierany przez zagorzałych kibiców. Dwie wygrane to właśnie mecze w Łodzi.

Ekstraklasową przeszłość mają: Czujkowski, Kulon.

ŁKS zdobywa średnio 79.0 punktów na mecz a traci 77,4.
Ostatnie trzy mecze naszych rywali :
WKS Śląsk II Wrocław : ŁKS Coolpack Łódź 78:65 P
ŁKS Coolpack Łódź : MKKS Żak Koszalin 96:63 W
Sensation Kotwica Port Morski Kołobrzeg : ŁKS Coolpack Łódź 89:80 P

Dla kibiców, którzy nie wybiorą się do Łodzi, jak zawsze, mecz można zobaczyć na platformie Emocje TV w środę od godziny 17.55.