46.6k
Kociewskie Diabły
SOLIDNA ZALICZKA PO BRĄZOWY MEDAL 11 miesięcy temu | 14.05.2023, 15:45
SOLIDNA ZALICZKA PO BRĄZOWY MEDAL

SKS Starogard Gdański zdecydowanie pokonał w pierwszym meczu o trzecie miejsce HydroTrucka Radom 110:79 i jest o krok od zdobycia brązowego medalu Suzuki I Ligi Mężczyzn. Tym razem to my rozegraliśmy niemal perfekcyjną trzecią kwartę.

Pierwszą kwartę otworzył Venzant szybką akcją już w kilka sekund po gwizdku. Jednak potem to goście doszli do głosu, a gospodarze nie mogli sobie poradzić z Damianem Jeszke i Kaheemem Ransomem, którzy wyprowadzili Radomian na prowadznie trzy-cztero punktowe i dość długo utrzymywali ten dystans. A po kolejnej akcji Sadło za dwa było to już sześć oczek – 17:23. W tym momencie akcja 3 plus 1 Lisa i dwie trójki – Ziółkowskiego i Burczyka dawały SKS-owi przewagę czterech trafień – 27:23. I to był przełom. Kwarta dla Dumy Kociewia  - 29:26.

Druga kwarta początkowo była remisowa. Straciliśmy pięć oczek przewagi a punkty SKS zdobywał głównie z rzutów osobistych. Goście doprowadzili do remisu 36:36. Kolejne minuty remisowo i dopiero cztery trafienia Motylewskiego, zaczął swoje Małgorzaciak, zdobywając osiem punktów i na przerwę plus dziewięć dla Diabłów – 53:44.

Trzecia kwarta to nokaut gości, wygraliśmy ją 34:13, a akcje układały się koncertowo. Po punktach Ziółkowskiego i trójce Venzanta było już 12 plus – 58:46. Szalał nasz ,,Fifi”, zdobywajac kolejne niesamowite trójki i wkrótce na tablicy było 70:50 dla gospodarzy. Pokazał się Janiak a nasz ,,Bury” to człowiek, który włoży głowę tam, gdzie inni boją się nogę, walczył o każdą piłkę. Po trzydziestu minutach duża przewaga - plus 30 - 87:57.

Czwartą kwartę rozpoczęli goście serią 0:5. I choć wygraliśmy ją tylko 23:22, to radomianie byli już dobici i grali o honor. Nadal swoje rzucał Małgorzaciak. A graliśmy na gazie do ostatniej sekundy. Ostatecznie wygraliśmy 110:79 i mamy 31 punktów zaliczki przed środowym rewanżem.

Kolejny dobry mecz Kociewskich Diabłów. Optymistycznie nastawieni jedziemy do Radomia po brązowy medal.

Sezon w Starogardzie dobiegł końca. Przeżyliśmy wiele niezapomnianych chwil, wspaniałych emocji, kilka wpadek - jak to w sporcie. Ale w sumie na plus. Dziękujemy Kibicom za cały sezon, za nowe nasze hasło i znak rozpoznawczy - DUMA KOCIEWIA. Bez Was nie byłoby nas. Jesteście wyjątkowi! Oby przyszły sezon był jeszcze lepszy!